ترامپ: حالم خوب است

به گزارش بابا آب داد، رئیس جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی شهر تالسا در اکلاهاما با تاکید بر اینکه حالش خوب است، تلاش کرد تا به شایعاتی درباره شرایط جسمانی اش پایان دهد و در این میان به جو بایدن تاخت.

ترامپ: حالم خوب است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا عصر شنبه در جمع حامیانش گفت: آن ها می گویند رئیس جمهوری ما مسئله ای دارد. اگر مسئله ای باشد، خودم می گویم... می خواهم این را به شما بگویم که (جو) بایدن مسئله ای دارد، این را می توانم بگویم.

رئیس جمهوری 74 ساله آمریکا همچنین از بایدن 77 ساله بابت قاطی کردن اسامی ایالت ها انتقاد کرد. ترامپ گفت: اصلا توجه کرده اید که هر از گاهی بایدن اسامی ایالت ها را اشتباه می گوید؟ او به آیوا می رود و می گوید خیلی خوب است که در آیداهو هستیم. نه! شما به آیوا رفته اید... این اتفاق خیلی زیاد برای او رخ می دهد، اما هنوز برای من اتفاق نیفتاده است. زمانی که این اتفاق می افتد، هیچ راهی برای جبران آن وجود ندارد، فقط اینکه باید از آن استیج پایین بیایید.

به گفته ترامپ، بایدن تحت محاصره توده جناح چپ است و هیچ کنترلی روی آن ندارد.

گردهمایی روز شنبه در تالسا، اولین تجمع انتخاباتی ترامپ از مارس است که محدودیت های مرتبط به کووید-19 در آمریکا آغاز شد.

مجازات سوزاندن پرچم

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش هم به این مطلب اشاره کرد که باید قانون جدیدی تصویب شود که مجازات سوزاندن پرچم آمریکا را یک سال حبس معین کند.

رئیس جمهوری آمریکا به اتفاقی که پنج شنبه گذشته در شهر پورتلند افتاد و معترضان مجسمه جورج واشنگتن (اولین رئیس جمهوری آمریکا) را سرنگون کردند، اشاره داشت. تصاویر ویدیویی نشان می دهند، یک پرچم آمریکا به دور این مجسمه پیچیده شده و به آتش کشیده شد.

ترامپ گفت: چند روز پیش، رادیکال های چپگرا در پورتلند اورگان، مجسمه جورج واشنگتن را پایین کشیدند، پرچم آمریکا را به دور آن بستند و پرچم آمریکا را آتش زدند... ما باید قانونی داشته باشیم که اگر شما پرچم آمریکا را سوزاندید، برای یک سال به زندان بروید.

اوایل شنبه ری کوپر، فرماندار کارولینای شمالی دستور جمع آوری یادبودهای کنفدراسیون از زمین های متعلق به ساختمان کنگره در این ایالت را صادر کرد؛ این دستور پس از آن صادر شد که معترضان روز جمعه دو مجسمه در شهر رالی تخریب کردند.

حدود 1500 تندیس و نماد از فرماندهان نظامی و سیاستمداران ایالت های جدایی طلب جنوب آمریکا در سراسر این کشور وجود دارد. این نمادها یادآورنده دوران برده داری هستند. این تندیس ها همچنین نمادی از رجحان طلبی نژادی به شمار می فرایند. جنگ داخلی آمریکا در 1865 با تسلیم ارتش ایالت های جنوبی به پایان رسید اما نمادهای زیادی از دوران کنفدراسیون به عنوان میراث تاریخی و فرهنگی این دوره در سراسر آمریکا و به خصوص در ایالت های جنوب شرقی دیده می شود.

این نمادها در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی که جرقه آن با کشته شدن جورج فلوید زده شد، هدف معترضان آمریکایی قرار گرفته است. فلوید که یک سیاه پوست آمریکایی بود، 25 مه زمانی که در بازداشت پلیس بود، با فشار زانوی یک افسر سفیدپوست به روی گردنش، خفه شد. این مرگ دلخراش موجی از اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا را به راه انداخته است و اعتراضات به دیگر کشورها هم رسیده است.

کرونا مقابل اعتراضات

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در کمپین انتخاباتی تالسا گفت، رسانه های آمریکایی موضوع ویروس کرونا را به نفع خودشان تغییر می دهند و برخی از جنبه های مهم این ویروس و شیوع آن را کم اهمیت جلوه می دهند.

ترامپ به حامیانش گفت: و آن ها (رسانه های آمریکایی) هرگز درباره کووید صحبت نمی کنند... وقتی 25 هزار تن را می بینید که در خیابان پنجم راه می فرایند یا در یک خیابان در شهر تحت کنترل دموکرات ها راه بفرایند، شما هرگز نمی شنوید که آن ها بگویند این ها ماسک به صورت نداشتند.

او گفت، بسکمک از معترضان جنبش زندگی سیاه پوستان مهم است خرابکاری کردند و به اموال شخصی آسیب رساندند.

ترامپ افزود: زمانی که از غارتگران، آنارشیست ها و آشوبگران حرف می زنم، می گویند که رئیس جمهوری ما چه حرف بدی زد. اما شما نمی شنوید که آن ها درباره کووید حرف بزنند، دقیق تر بگویم کووید-19. این اسم بیشتر و بیشتر از چین دور می شود و مخالفند که آن را ویروس چینی صدا کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد، او جان صدها و هزاران تن را در بحبوحه شیوع کرونا، با بستن مرزهای آمریکا با چین و اروپا زودتر از آنچه دیگران پیشنهاد بدهند، نجات داده است. به گفته ترامپ، 25 میلیون تن در آمریکا تست مثبت کووید-19 داشته اند و برای همین است که شمار کلی موارد تایید شده بالاست!

ترامپ با تکذیب این موضوع که بسکمک از موارد مبتلا به کووید-19 به عنوان سرماخوردگی ثبت شدند، گفت: بنابراین به افرادم گفتم که لطفا سرعت نمونه گیری را کاهش دهید!

بیش از 2.3 میلیون تن در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند که بالاترین تعداد مبتلایان به این ویروس در میان همه کشورهای جهان است. آمریکا همچنین بالاترین میزان تلفات از کووید-19 را دارد و بیش از 121 هزار تن در آنجا جان داده اند. اعتراضات اخیر در آمریکا هم شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا را افزایش داده است.

تنش مرزی چین و هند

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش در اکلاهاما به درگیری مرگبار اخیر در مرز چین و هند اشاره کرد و گفت آمریکا آماده کمک به حل و فصل این نزاع است.

او تاکید کرد: شرایط بسیار سختی است. ما با هند صحبت می کنیم. با چین هم صحبت می کنیم. آن ها به مشکل بزرگی در آنجا برخورده اند. آن ها به مرز انفجار رسیده اند. باید ببینیم چه پیش می آید. ما تلاش می کنیم تا به آن ها کمک کنیم.

ماه ها بن بست در دره گالوان، جایی که منطقه لداخ هند در مرز با منطقه چینی آکسای چین واقع می شود، از دوشنبه پیش به درگیری خشونت بار تبدیل شده است. نیروهای مسلح هند از کشته شدن 20 سربازشان در این درگیری ها خبر دادند. مقام های چینی هنوز آماری از تلفات منتشر نکرده اند.

در روزهای اخیر، مقام های پکن نیروهای هندی را مقصر این درگیری ها دانستند. روز جمعه سخنگوی وزارت خارجه چین به بابا آب داد گفت، این دره در طرف چینی خط کنترل (مرز دوفاکتوی چین و هند) واقع شده است. هند با رد این ادعای چین، تاکید کرد که نیروهای هندی همواره در سمت خودشان از خط کنترل حضور دارند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ: حالم خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: حالم خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید