ترامپ:چین برای غارت آمریکا به بایدن امید بست

به گزارش بابا آب داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک رشته پیغام توئیتری، بار دیگر کوشش کرد بار ناکامی خود در مهار بحران کرونا که موفقیت او در رقابت انتخاباتی 2020 را به شدت تحت الشعاع قرار داده است به دوش چین بیندازد.

ترامپ:چین برای غارت آمریکا به بایدن امید بست

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش بابا آب داد، ترامپ با انتشار این پیغام ها، چین را به ایجاد کارزاری بزرگ که مروج اطلاعات غلط (درباره ویروس کرونا) است متهم کرد و گفت علت توسل پکن به چنین ابزاری، ناامیدی از پیروزی جو بایدن رقیب دموکرات او است که به طعنه خواب آلود خطابش می نماید.

ترامپ همچنین مدعی شد چینی ها به طمع غارت آمریکا، به پیروزی بایدن امید بسته بودند.

وی در ادامه، آمریکا و اروپا را قربانی حملات تبلیغاتی چین خطاب کرد و مدعی شد این اقدام بی شرمانه است.

نهایت آنکه رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد همه این جریان (بحران کرونا) از بالادست (رهبران چین) آب می خورد چراکه آنها می توانستند به آسانی جلوی این همه گیری را بگیرند، اما چنین نکردند.

این نخستین بار نیست که ترامپ کوشش می نماید چین را مسئول به وجود آمدن کووید 19 جلوه دهد. حتی وی در ابتدا برای مقصر جلوه دادن چین از عبارت جعلی ویروس ووهان استفاده می کرد که به شهری در چین که نخستین بار شیوع کرونا از آنجا شروع شد اشاره داشت. بعدها، وی اندکی از موضع خود عقب نشینی کرد حال آنکه مدعی شد که شاید پکن در ایجاد کووید 19 نقشی نداشته باشد، اما سهواً یا عمداً از اطلاع رسانی درست در این باره خودداری نموده است. در مرحله بعد، ترامپ که کارزار انتخاباتیش به شدت متاثر از تبعات مالی شیوع کرونا است، مدعی شد چین به عمد و با هدف اخلال در فرایند انتخاباتی آمریکا به نفع رقیب دموکرات، چنین سناریویی را طراحی نموده است.

این اتهامات در نهایت به نفع پیشبرد سیاست چرخش به آسیاپاسیفیک تمام شد که بر مبنای دشمنی ویژه با چین طراحی شده و یکی از راهکارهای به ثمر نشستن آن، تضعیف دولت مرکزی پکن از راه حمایت از جریان های جدایی طلبانه رایج در مناطق خودمختار این کشور نظیر تایوان و هنگ کنگ است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ:چین برای غارت آمریکا به بایدن امید بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ:چین برای غارت آمریکا به بایدن امید بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید