تایوان مدعی رهگیری ناو هواپیمابر چین شد

به گزارش بابا آب داد، وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای مدعی اعزام چند کشتی جنگی خود به آبهای مطقه و رهگیری ناوهواپیمابر لیائونینگ چین شد.

تایوان مدعی رهگیری ناو هواپیمابر چین شد

به گزارش گروه بین الملل بابا آب داد، تایوان روز یکشنبه از رهگیری ناوهواپیمابر چین در آب های منطقه منطقه خبر داد.

به نوشته وبگاه چاینا مورنینگ پست ناو گروه چین تحت هدایت ناو هواپیمابر لیائونینگ حوالی تنگه میاکو نزدیک اوکیناوای ژاپن مشاهده شد. وزارت دفاع تایوان گفت که به دنبال این حادثه در روز شنبه چند فروند کشتی جنگی خود را برای رهگیری تحرکات ناو گروه چین راهی آبهای منطقه کرد.

سخنگوی وزارت دفاع تایوان در این باره گفت: عملیات شناسایی و نظارت را در دریا و برفراز آبهای منطقه نزدیک تایوان انجام دادیم.

به نوشته این نشریه، پنجشنبه گذشته یک فروند بمب افکن، یک فروند جنگنده و یک هواپیمای تجسسی ارتش چین برفراز جنوب غربی تایوان به سمت غرب اقیانوس آرام برای تعقیب یک هواپیمای تجسسی آمریکایی به پرواز درآمدند.

مقام های پکن پیش از این بارها به آمریکایی ها درباره تحرکاتشان در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان هشدار داده و این مناطق را بخشی از سرزمین چین خوانده اند. هم زمان با افزایش تحرکات نظامی آمریکا در دریای چین جنوبی، ارتش چین از برگزاری یک رزمایش ویژه ضد زیردریایی در این منطقه خبر داد. (جزئیات بیشتر)

به نوشته این منبع خبری، لیائونینگ چین تنها ناو هواپیمابر فعال در منطقه است. به دنبال شیوع ویروس کرونای جدید، تحرک دریایی آمریکا در منطقه کاسته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تایوان مدعی رهگیری ناو هواپیمابر چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایوان مدعی رهگیری ناو هواپیمابر چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید