برای افزایش ماندگاری عطر چه کنیم؟

به گزارش بابا آب داد، انتخاب عطر از آن جهت اهمیت دارد که بوی خوش شما در خاطر دیگران می ماند و جزئی از شخصیت شما محسوب می شود. در این مطلب به نکاتی برای افزایش ماندگاری عطر روی پوست اشاره کرده ایم.

برای افزایش ماندگاری عطر چه کنیم؟

ماندگاری عطر یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که زمان خرید عطر و ادکلن به آن توجه می کنید؛ اما وقتی عطر را به خانه می آورید، این نحوه استفاده شما از آن است که می تواند میزان ماندگاری عطر را افزایش دهد یا آن را کم کند. در این مطلب بابا آب داد، به چند روش برای افزایش ماندگاری عطر اشاره کرده ایم.

قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید که اگر می خواهید عمر عطرهای شما طولانی تر شود، نباید آن ها را در مجاورت نور، گرما و رطوبت قرار دهید؛ این عوامل می تواند کیفیت و ماندگاری عطر را به مرور زمان کاهش دهد. بهترین محل برای قرار دادن عطرها، اتاق خنک، نقاط خشک خانه و جایی دور از پنجره است.

روی محلی که می خواهید عطر بزنید وازلین بمالید

بهتر است عطر را روی نقاطی از بدن که نبض دارد، اسپری کنید و البته پیشنهاد می کنیم پیش از آن روی این نقاط کمی وازلین بمالید. وازلین می تواند عطر را به خود جذب کند و بنابراین رایحه عطر روی پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

از لوسیون بدون بو استفاده کنید

هر چیزی که بتواند پوست شما را چرب کند، می تواند باعث افزایش ماندگاری عطر در آن بخش از پوست شود. اگر می خواهید از یک مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید، یک مدل بدون بو را انتخاب کنید. به این ترتیب هم بدن خود را برای افزایش ماندگاری بوی عطر چرب نگه داشته اید و هم بوی لوسیون عطر شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

پس از حمام و قبل از لباس پوشیدن از عطر استفاده کنید

رطوبت پوست می تواند ماندگاری عطر را افزایش دهد؛ پس به محض استحمام که هنوز پوست کمی مرطوب است، بهترین زمان برای استفاده از عطر است. پیش از پوشیدن لباس عطر را به خودتان بزنید تا لکه عطر روی لباس هایتان به جای نماند.

عطر را اسپری کنید

مالیدن عطر به پوست به جای اسپری کردن آن، اشتباهی است که ممکن است خیلی از افراد انجام دهند؛ این کار باعث می شود، رایحه اولیه و قوی عطر از بین رفته و در نتیجه ماندگاری عطر کاهش یابد. پس از آن که عطر و ادکلن را روی نبض دست، روی گردن یا دیگر نقاط بدن اسپری کردید، اجازه دهید چند ثانیه باقی بماند و آن را روی پوست نمالید.

نبض ها و نقاط گرم بدن را هدف قرار دهید

برای افزایش ماندگاری عطر آن را به بخش هایی از بدن که گرمای بیشتری داشته یا دارای نبض است اسپری کنید. بخش های گرم بدن عطر را به تمام سطح پوست منتقل می کند. این نقاط گرم شامل بخش داخلی آرنج، گردن، مچ دست و… می شود.

عطر را مستقیم به مو اسپری نکنید

اگر می خواهید به موهایتان عطر بزنید، بهتر است عطرهایی با پایه الکل را مستقیما به مو اسپری نکنید، این کار باعث خشکی موها می شود. به جای این کار می توانید عطر را به برس خود اسپری کرده و سپس با آن موهایتان را شانه بزنید؛ به این ترتیب هم موها رایحه ملایمی می گیرد و هم به مو آسیب زده نمی شود. البته می توانید از عطرهای مخصوص مو بین هر بار حمام کردن استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع عطر، تفاوت انواع عطر؛ از پرفیوم تا ادکلن را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "برای افزایش ماندگاری عطر چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای افزایش ماندگاری عطر چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید