بایدن: پیش چشم همه واکسن می زنم

به گزارش بابا آب داد، رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت: به صورت علنی و در انظار عمومی واکسن مقابله با کروناویروس را برای نشان دادن امنیت آن به مردم، می زنم و دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد دولت در امور پاندمی کرونا را در دولتم حفظ خواهم کرد.

بایدن: پیش چشم همه واکسن می زنم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در گفتگویی با شبکه خبری سی. ان. ان گفت: مردم اعتمادی به توانایی واکسن در مبارزه با کرونا ندارند و مهم است رئیس جمهور و معاونش چه می نمایند.

کامالا هریس معاون بایدن که در این مصاحبه به وی پیوست، در ماه سپتامبر با انتقاد جمهوری خواستار روبرو شد، چون گفته بود به واکسنی که تحت نظر دولت ترامپ توسط سازمان های بهداشتی آمریکا تایید شده باشد، اعتماد نخواهد کرد.

در همین حال آنتونی فائوچی، مشاور ارشد دولت در امور مبارزه با کرونا و مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا اوایل روز پنجشنبه با مشاوران بایدن در امور پاندمی ملاقات کرد. بایدن نیز در مصاحبه با سی ان ان گفت که از فائوچی خواسته تا به عنوان مشاور ارشد پزشکی در دولت به کار خود ادامه دهد.

کامالا هریس، معاون بایدن نیز در این مصاحبه گفت، رئیس جمهوری منتخب از کنگره خواسته تا لایحه 908 میلیارد دلاری مطرح شده از سوی میانه رو های سنا را تصویب کند، اما این را هم گفت که این مساله را باید آغازی بر ارائه یاری ها در دوران پاندمی دید.

بایدن گفت: مردم واقعا آسیب دیده اند. آن ها از مرگ می ترسند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مدت هاست که اقدامات فائوچی را در مقابله با ویروس کرونا مورد انتقاد قرار داده است.

بایدن هم چنین گفت که از آمریکایی ها خواهد خواست در 100 روز نخست ریاست جمهوری او برای مهار ویروس کرونا ماسک بزنند.

او گفت بر این باور است که اگر مردم صورت خود را بپوشانند شاهد کاهش قابل توجه موارد ابتلا به کووید-19 خواهیم بود.

بایدن همچنین گفت که او همچنین دستور زدن ماسک در کلیه ساختمان های دولت فدرال و ایستگاه های حمل و نقل را خواهد داد.

اظهارات رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره تزریق واکسن کرونا در ملاعام پس از آن مطرح شد که بیل کلینتون، جورج بوش پسر و باراک اوباما، روسای جمهور سابق آمریکا نیز اعلام نموده بودند که واکسن را در ملاعام دریافت می نمایند تا ایمن بودن آن را نشان دهند.

منبع: فرارو

به "بایدن: پیش چشم همه واکسن می زنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: پیش چشم همه واکسن می زنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید