بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده

به گزارش بابا آب داد، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: سامانه بارشی فعال در کشور طی روز سه شنبه از مرزهای شرقی خارج می شود.

بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده

به گزارش بابا آب داد، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (14 آذر) در شمال خلیج فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در استان های البرز، قزوین، تهران، گیلان، مازندران و خراسان رضوی بارش باران و در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف رخ می دهد.

وی با بیان اینکه فردا (15 آذر) به تدریج گستره فعالیت این سامانه بارشی به مناطق از غرب و مرکز کشور نیز کشیده می شود، شرح داد: از این رو فردا علاوه بر استان های ذکر شده در استان های ایلام، لرستان، مرکزی، قم، زنجان، اردبیل و شمال استان های سمنان و اصفهان بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیاییان با بیان اینکه طی این مدت بارش در مناطق سردسیر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی به شکل برف خواهد بود، گفت: طی روز یکشنبه (16 آذر) در کل کشور به جز جنوب سیستان و بلوچستان ابرناکی و بارش پیش بینی می شود همچنین شدت بارش طی این روز در استان های فارس، بوشهر، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال کرمان خواهد بود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روز دوشنبه (17 آذر) از فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور کاسته می شود و این سامانه تنها در جنوب فارس، کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سواحل دریای خزر فعالیت دارد.

وی اضافه نمود: طی این روز همچنین در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، اردبیل، آذربایجان شرقی، مرکزی، قم، لرستان، اصفهان و شمال یزد بارش پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی روز سه شنبه (18 آذر) بارش خفیف باران در غرب سواحل ادامه دارد، اظهار کرد: طی این روز در بعضی مناطق سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق هرمزگان، جنوب خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی همچنین شرح داد: طی روز سه شنبه این سامانه بارشی به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (14 و 15 آذر) شمال خلیج فارس و طی روز دوشنبه (17 آذر) شرق خلیج فارس و تنگه هرمز متلاطم است، شرح داد: از امروز تا یکشنبه (14 تا 16 آذر) غرب دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیاییان درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (15 آذر) ابری همراه با مه رقیق در بعضی ساعات بارش باران و با حداقل دمای شش و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (16 آذر) نیز ابری همراه با مه رقیق، در بعضی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای چهار و حداکثر دمای شش درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید