6 راه ساده و ارزان برای داشتن خانه ای زیباتر

به گزارش بابا آب داد، خانه، به عنوان فضایی است که زمان زیادی را در آن می گذرانیم. بنابراین باید بهترین حس ها را در ما ایجاد کند.

6 راه ساده و ارزان برای داشتن خانه ای زیباتر

افراد همواره در پی آوردن زیبایی، آرامش، روشنی و شادی بیشتر به محل زندگی خودشان هستند. رعایت چند نکته ساده می تواند باعث زیباتر شدن منزل شما شود. در این مطلب از بابا آب داد به بیان نکات زیباسازی دکوراسیون منزل می پردازیم.

نکات زیباسازی دکوراسیون منزل

با رعایت سبک و سیاق و سلیقه خودتان و البته با هزینه کم می توانید دکوراسیون منزل خود را زیبا کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

اولین گام: انتخاب رنگ

اولین کاری که برای زیباتر کردن خانه باید انجام داد، انتخاب رنگ دکوراسیون هست. رنگ اولین چیزی است که چشم های ما در فضا درک می کنند و به وجود آوردن هماهنگی رنگی در منزل، می تواند مهم ترین مرحله در زیباتر کردن خانه باشد. البته حتما می دانید که هر رنگی، حس خاصی را در اتاق به وجود می آورد که شما با توجه به سلیقه و روحیه خودتان می توانید بهترین رنگ را برای فضای منزل انتخاب کنید.

دومین گام: جادوی گیاهان سبز از نکات زیباسازی دکوراسیون منزل

با هر متخصص طراحی دکوراسیون که صحبت کنید، قطعا یکی از مهم ترین راه های زیباتر کردن منزل را استفاده از گیاهان سبز می دانند. با استفاده از گل و گیاه، در واقع فضای بیرون را به درون منزل می آوریم و از زیبایی و انرژی گیاهان استفاده می کنیم.

سومین گام: استفاده از بافت ها

استفاده از نقش ها و بافت های مختلف، برای چشم جذابیت ایجاد می کند. اما بافت ها را در چه لوازمی می توانیم ایجاد کنیم؟ تقریبا تمام لوازم منزل می توانند بافت دار و چشم نواز باشند.

به عنوان مثال فرشی که از راه رفتن روی اون احساس گرما می کنیم، کوسن هایی که از پارچه های درشت بافت ساخته شده ، کاغذدیواری که طرح های کمی برجسته داره یا پتوها و شال های دکوری که این روزها روی کاناپه ها به وفور استفاده می شوند، همه و همه بافت های مختلفی هستند که چشم ما را سرگرم می کنند و به فضا روح می دهند. برای اینکه خانه زیبایی داشته باشید به مطلب این گلدان ها خانه را شیک و مدرن می کنند سر بزنید.

چهارمین گام: حذف شلوغی ها

در بیشتر مواقع، خانه برای زیباتر شدن نیاز به بازسازی و تغییرات زمینه ای ندارد. همین الان اطرافتان را نگاه کنید و وسیله هایی که اضافه هستند و فقط باعث شلوغی اتاق ها شدن را پیدا کنید. اگر در مرحله اول زیباتر کردن خانه، رنگ دلخواه خود را انتخاب کردید، الان وقت آن رسیده لوازمی که با رنگ انتخابی شما هماهنگی و همخوانی ندارند را حذف کنید. حذف این لوازم اضافه، باعث بزرگ تر دیده شدن اتاق ها می شود و در عین سادگی، دعوت کنندگی بیشتری به فضا می دهد.

پنجمین گام: استفاده از اکسسوری ها از نکات زیباسازی دکوراسیون منزل

با کمک رنگی که در مرحله اول انتخاب کردید، اکسسوری های مناسب به فضا اضافه کنید. فضاهای خالی خانه مثل کنج ها و گوشه ها، فضاهای ورودی، روی میز و غیره می توانند بهترین مکان برای جا دادن اکسسوری های مناسب باشند. اکسسوری های مناسب، مثل چسب برای فضا عمل می کنند و استفاده درست و به جا از آن ها، می تواند تمام وسایل منزل را به هم پیوند بزند.

ششمین گام: دیوارها

دیوارهای منزل نباید خالی باشند، چون به طور مستقیم در راستای نگاه افراد قرار می گیرند. برای زیباتر کردن خانه، دیوارها را با استفاده از تابلو، آینه و دیوارکوب های مناسب دکور کنید. پشت کاناپه، روی ستون، بالای کنسول و غیره بهترین مکان ها برای استفاده از این اکسسوری ها هستند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این ترفندها دکور خانه را متحول کنید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "6 راه ساده و ارزان برای داشتن خانه ای زیباتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 راه ساده و ارزان برای داشتن خانه ای زیباتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید