وزیر بهداشت اتریش: سخت ترین مرحله کرونا را در پیش رو داریم

به گزارش بابا آب داد، وزیر بهداشت اتریش با اشاره به افزایش موارد آلودگی به ویروس های جهش یافته در کشورش هفته های منتهی به عید پاک را سخت ترین مرحله بحران کرونا دانست.

وزیر بهداشت اتریش: سخت ترین مرحله کرونا را در پیش رو داریم

به گزارش گروه بین الملل بابا آب داد، به نقل از روزنامه کوریر اتریش، رودولف آنشوبر، وزیر بهداشت اتریش در سخنانی هفته های منتهی به عید پاک را سخت ترین مرحله بحران کرونا ارزیابی نموده و گفت: شمار مبتلایان در کشور البته در حال حاضر پایدار است، اما جهش های ویروس کرونا همچنان افزایش می یابد و موارد زیادی از آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی بخصوص در غرب و شرق و نوع جهش یافته آفریقای جنوبی هم با تمرکز در منطقه تیرول دیده شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی بابا آب داد بخوانید. (کلیک کنید)

وزیر بهداشت اتریش اعلام نمود: تا زمانی که ویروس های جهش یافته با خطر سرایت بالا درکشور غالب می شوند و ما این مسئله را در دو هفته آینده در شرق اتریش مشاهده خواهیم کرد، این مسئله منجر به افزایش آمارهای مبتلایان خواهد شد.

نهادها بهداشتی اتریش از تایید بیش از 1375 مورد آلودگی به ویروس های جهش یافته در کشور خبر داده اند.

وزیر بهداشت اتریش همچنین اعلام نمود که دو هفته آینده نشان خواهد داد که آیا اقدامات و محدویت های فعلی کافی است. وی اضافه کرد: شرایط تا عید پاک نامشخص است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی بابا آب داد بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه کرد: اگر این دوران با آمارهای پایدار سپری گردد می توانیم گام های بازگشایی بیشتری را دنبال کنیم و شرایط در دوران پاندمی بهتر قابل کنترل خواهد بود. هدف ما واکسیناسیون حدود یک میلیون نفر تا عید پاک است و با افزایش دما خطر پاندمی به صورت گام به گام کاهش می یابد.

عید پاک(عروج حضرت مسیح) یکی از روز های تعطیل در سال مسیحی است که یکشنبه ای در ماه مارس یا آوریل است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش حدود 436139 نفر به کرونا مبتلا شده و 8260 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزیر بهداشت اتریش: سخت ترین مرحله کرونا را در پیش رو داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت اتریش: سخت ترین مرحله کرونا را در پیش رو داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید