وزارت نیرو: 9 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور دچار تنش آبی هستند

به گزارش بابا آب داد، مدیر کل جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: 9 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور با تنش آبی روبرو هستند که بخشی از این جمعیت در 13 هزار روستا بالای 20 خانوار و بقیه در 15 هزار روستای زیر 20 خانوار زندگی می نمایند.

وزارت نیرو: 9 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور دچار تنش آبی هستند

به گزارش صداوسیما، میثم جعفرزاده در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای آبرسانی به روستا های محروم کشور اضافه کرد: برای آبرسانی به روستا های محروم وزارت نیرو احتیاج به استفاده از منابع و شیوه های تازه داشت که امروز بخشی از آن با امضای تفاهم نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) محقق شد.

وی با اشاره به تشکیل شورای جهاد آبرسانی اضافه کرد: این شورا چهار هدف دارد که برطرف احتیاج های ضروری و ارتقای کیفیت آبرسانی، تقویت روحیه جهادی و مشارکت مردمی، متنوع سازی منابع اقتصادی و کاهش قیمت طرح های آبرسانی از جمله انهاست.

جعفرزاده با اشاره به اینکه تا امروز بودجه طرح های آبرسانی فقط از بخش بودجه های عمرانی تامین می شد، گفت: امروز با امضای تفاهم نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) می توانیم از ردیف بودجه ای محرومیت زدایی هم برای آبرسانی به منطقه ها محروم استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: توجه بیشتر به افراد و خیرین آبرسان و گروه های جهادی و ظرفیت مردمی از دیگر بخش هایی است که ما می توانیم برای آبرسانی مورد توجه قرار دهیم.

مدیر کل جهاد آبرسانی وزارت نیرو با تاکید بر اینکه همکاری با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، تقویت فعالیت جهادی است، گفت: ظرفیت سازی برای فعالیت این گروه ها از وظایف ماست بعلاوه ایجاد مجمع های خیرین آبرسان که در بعضی از استان ها شکل گرفته از دیگر فعالیت هایی است که ما در این بخش در بعضی استان ها به انجام رسانده ایم.

منبع: فرارو

به "وزارت نیرو: 9 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور دچار تنش آبی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو: 9 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور دچار تنش آبی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید