واکنش ریاست جمهوری عراق به حمله راکتی به الخضراء، حکیم: امنیت و ثبات عراق نباید به خطر بیفتد

به گزارش بابا آب داد، ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای به حملات راکتی به منطقه الخضراء بغداد واکنش نشان داد و تأکید کرد که این حمله به وجهه بین المللی عراق ضربه می زند.

واکنش ریاست جمهوری عراق به حمله راکتی به الخضراء، حکیم: امنیت و ثبات عراق نباید به خطر بیفتد

به گزارش گروه بین الملل بابا آب داد به نقل از پایگاه سومریه نیوز (عراق)، ریاست جمهوری عراق در بیانیه خود ضمن محکوم کردن حمله راکتی به الخضراء بغداد تأکید کرده است که چنین اقداماتی امنیت و زندگی شهروندان بی گناه و دارایی های آنها را در خطر قرار می دهد.

در این بیانیه با تأکید بر اینکه چنین اقداماتی حاکمیت کشور و تلاش های ملی برای حفظ اقتدار حکومت را هدف قرار داده است آمده است: این اقدام به وجهه بین المللی عراق و روابط خارجی آن از طریق هدف قرار دادن هیئت های دیپلماتیک که مسئولیت حفاظت از آنها به عهده عراق است، آسیب می زند.

حکیم: نباید با حمله به مراکز دیپلماتیک امنیت و ثبات عراق را به خطر انداخت

سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی توئیتری در واکنش به حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد نوشت: بارها تأکید کرده ایم که حمله به هیئت های دیپلماتیک هم وجهه عراق و اقتدار حکومت را در برابر افکار عمومی جهان زیر سؤال می برد و هم جان شهروندان و ساکنان مناطق اطراف را با خطر روبرو می کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه این پیام تأکید کرد: این گونه تک روی ها محکوم است و نباید اجازه داد که راستا کشور به سمت امنیت و ثبات را به خطر اندازد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش ریاست جمهوری عراق به حمله راکتی به الخضراء، حکیم: امنیت و ثبات عراق نباید به خطر بیفتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ریاست جمهوری عراق به حمله راکتی به الخضراء، حکیم: امنیت و ثبات عراق نباید به خطر بیفتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید