فضاپیمای دراگون سرنشین دار به همراه دو فضانورد به ایستگاه فضایی متصل شد

به گزارش بابا آب داد، فضاپیمای دراگون سرنشین دار پس از سفری حدودا نوزده ساعته عصر دیروز به وقت ایران به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد. باب بنکن و داگلاس هارلی، دو فضانورد حاضر در این ماموریت، نیز ساعاتی بعد وارد ایستگاه فضایی شدند.

فضاپیمای دراگون سرنشین دار به همراه دو فضانورد به ایستگاه فضایی متصل شد

این ماموریت آخرین ماموریت آزمایشی فضاپیمای دراگون سرنشین دار است و Demo-2 نام دارد. این فضاپیما حوالی نیمه شب شنبه 10 خرداد (به وقت ایران) با موشک فالکون 9 به فضا پرتاب شد. پس از گذشت چند دقیقه فضاپیما وارد مدار زمین شد و جهت رسیدن به ایستگاه فضایی را در پیش گرفت.

در نهایت و پس از گذشت نوزده ساعت از زمان پرتاب دراگون سرنشین دار در ساعت 18:46 یکشنبه 11 خرداد (به وقت ایران) به ایستگاه فضایی متصل شد.

فضاپیمای دراگون سرنشین دار عملیات اتصال را به صورت اتوماتیک انجام داد. با این حال بنکن و هارلی در بخش هایی از پرواز کنترل فضاپیما را در دست گرفتند تا عملکرد آن را در آخرین ماموریت آزمایشی این فضاپیما تست نمایند. طبق گفته این دو فضانورد عملکرد فضاپیما درست مشابه شبیه ساز و بدون مشکل بوده است.

پس از اتصال به ایستگاه فضایی بنکن و هارلی اقدامات لازم برای ورود به ایستگاه فضایی را انجام دادند. این دو فضانورد در نهایت در ساعت 21:32 شب گذشته به وقت ایران با باز کردن دریچه فضاپیما وارد ایستگاه فضایی شدند و به سه فضانورد حاضر در ایستگاه فضایی ملحق شدند.

پس از سرانجام این فرآیند هر پنج فضانورد حاضر در ایستگاه فضایی (سه فضانورد ناسا و دو فضانورد از روسیه) در ارتباطی مستقیم با مدیر ناسا، سناتور تد کروز و تعدادی از مدیران ناسا گفت وگو کردند.

مدت زمان ماموریت باب بنکن و داگلاس هارلی در ایستگاه فضایی هنوز به طور دقیق معین نیست و بین یک تا چهار ماه خواهد بود. پس از سرانجام ماموریت نیز این دو فضانورد بار دیگر وارد فضاپیمای دراگون سرنشین دار خواهند شد تا سفر بازگشت به زمین را شروع نمایند. فضاپیمای دراگون در نهایت با یاری چتر نجات در اقیانوس فرود خواهد آمد. در صورت موفقیت کامل ماموریت Demo-2 این فضاپیما از این پس به صورت منظم و عملیاتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اولین ماموریت عملیاتی فضاپیمای دراگون سرنشین دار که Crew-1 نام دارد طبق برنامه فعلی 9 شهریور انجام خواهد شد.

عکس کاور: فضاپیمای دراگون سرنشین دار دقایقی پیش از اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی.

منبع: دیجیکالا مگ

به "فضاپیمای دراگون سرنشین دار به همراه دو فضانورد به ایستگاه فضایی متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای دراگون سرنشین دار به همراه دو فضانورد به ایستگاه فضایی متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید