صدور مجوز مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی3 روزه شد

به گزارش بابا آب داد، تهران (پانا) - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح صدور حداکثر سه روزه مجوز ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی را در راستای ساده سازی ورود شرکای مهارتی به فرایند آموزش های عملی و کاربردی برای اجرا به همه اداره های کل آموزش فنی و حرفه ای سراسر کشور ابلاغ کرد.

صدور مجوز مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی3 روزه شد

به گزارش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا در این باره گفت: اهمیت و ضرورت تسهیل و تسریع در ارائه خدمات و ایجاد شفافیت در فرآیندها مورد تاکید وزیر تعاون و هم راستا با سیاست های دولت است، با توجه به تجربه پیروز در صدور سه روزه موافقت اصولی آکادمی های فنی و حرفه ای آزاد و در اقدام به مفاد شورای عالی اداری با موضوع ساده سازی مراحل آغاز کسب و کار و عمل به رویکرد نظارت های پسینی به جای کنترل های پیشینی؛ طرح صدور حداکثر سه روزه مجوز ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی، برای اجرا ابلاغ شد.

وی اضافه نمود: به همین دلیل، اداره های کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها موظفند به محض تکمیل اطلاعات درخواست ایجاد مراکزکارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و دریافت تعهدنامه متقاضی حداکثر در طی مدت سه روز کاری مجوز یک ساله ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی را همراه با دسترسی به پورتال آموزشی به انضمام چارچوب، اجرای (استاندارد تمامی مولفه های آموزشی مورد احتیاج شامل: فضا، تجهیزات، برنامه آموزشی، مربی و ...) به متقاضی صادر و ابلاغ نمایند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: به همین منظور استان ها نیز موظفند نسبت به آنالیز روزانه تقاضاها اقدام نموده و به درخواست های واصله رسیدگی و معین تکلیف نمایند.

حسینی نیا، بیان نمود: در طول سه ماه از اعطای مجوز یکساله، متقاضی موظف است نسبت به تامین حداقل الزام های محیط یادگیری اقدام کند و کمیته نظارت آموزش در صنایع استان، با انجام نظارت های پسینی مورد احتیاج پس از خاتمه مدت سه ماهه، نسبت به تطابق مراحل آغاز فعالیت مجوز ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی اقدام و گزارش نظارت را به کمیته آموزش در صنایع استان ارسال نمایند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کمیته آموزش در صنایع استان در صورت اجرا نکردن یا رعایت دستورالعمل ها به وسیله متقاضی پس از خاتمه سه ماه مهلت، نسبت به لغو مجوز و یا تمدید بازه سه ماهه فرصت مجدد تامین حداقل الزامات محیط یادگیری اقدام می نماید.

وی ادامه داد: متقاضی نیز در هر مرحله می تواند اعتراض خود را نسبت به عملکرد اداره کل و کمیته آموزش در صنایع استان، به دبیرخانه ملی کمیته آموزش در صنایع که در دفتر آکادمی های آزاد و مشارکت مردمی مستقر است، اعلام نمایند. این دبیرخانه به طور مستمر درخواست و مجوزهای ابطالی و عدم موافقت های اجرا شده را آنالیز مجدد و پیگیری خواهد نمود.

حسینی نیا بیان داشت: بر اساس طرح مذکور کمیته نظارت آموزش در صنایع استان، با انجام نظارت های مورد احتیاج، نسبت به تطابق مراحل آغاز فعالیت مجوز ایجاد مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و رعایت چارچوب الزام ها اقدام و گزارش نظارت را به کمیته آموزش در صنایع استان برای صدور مجوز پنج ساله با شرط میانه 30 ساعت عملکرد آموزشی به ازای هر یک از شاغلان ارسال می نمایند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ضمن پیاده سازی و رعایت مفاد ابلاغی، هر نوع اعمال نظارت پیشینی و موکول کردن آغاز فعالیت مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی نو مورد تقاضای بنگاه های مالی به انجام نظارت ها و آنالیز اولیه، متوقف و به نظارت های پسینی منتقل گردد و ترتیبی اتخاذ گردد تا فرآیند تعریف شده صدور مجوز یک ساله مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی طی حداکثر سه روز کاری از تاریخ ابلاغ به بعد تا فراهم شدن سامانه هوشمند صدور مجوز در پورتال سازمان، به طور دستی ناظر و جاری گردد.

وی خاطر نشان کرد: براساس طرح مذکور تمام وظایف کمیته آموزش در صنایع استان در صدور و تمدید مجوزها و نظارت ها، محفوظ و به نظارت های پسینی منتقل می گردد و مسوولیت حسن اجرای صدور مجوز مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی در حداکثر سه روزکاری بر عهده مدیرکل استان است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "صدور مجوز مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی3 روزه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی3 روزه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید