سوال سناتورها از متا درباره اندازه دسترسی توسعه دهندگان نرم افزار

به گزارش بابا آب داد به نقل از رویترز، مارک وارنر و مارکو روبیو مدیر و نایب مدیر کمیته منتخب اطلاعات سنای آمریکا درباره اسنادی که نشان می دهد توسعه دهندگان نرم افزار در چین و روسیه به داده های کاربران متا دسترسی دارند و ممکن است از آن برای خرابکاری استفاده گردد، نامه به متا پلتفرمز (مالک فیس بوک) نوشتند.

سوال سناتورها از متا درباره اندازه دسترسی توسعه دهندگان نرم افزار

وارنر سناتوری دموکرات و روبیو سناتوری جمهوریخواه است در نامه به مارک زاکربرگ نوشته اند: با توجه به این اسناد به نظر می رسد فیس بوک حداقل از سپتامبر 2018 میلادی آگاه بوده هزاران توسعه دهنده نرم افزار در کشورهایی که پر ریسک قلمداد می شوند (از جمله چین) به مقادیر قابل توجهی از داده های حساس کاربران دسترسی دارند.

در این نامه ذکر شده، طبق اسناد داخلی متا حدود 90 هزار توسعه دهنده در چین به اطلاعاتی درباره کاربران از جمله داده های پروفایل، عکس ها و پیغام های خصوصی دسترسی داشته باشند، این درحالی است که فیس بوک حتی نمی تواند در این کشور فعالیت کند.

بعلاوه بیش از 42 هزار توسعه دهنده نرم افزار در روسیه و کره شمالی به اطلاعات کاربران دسترسی داشته اند.

این اسناد مهر و موم نشده به عنوان بخشی از شکایتی در منطقه شمال کالیفرنیا در سال 2018 آشکار شده است.

در نامه سناتورها آمده است: یکی از نگرانی های ما اندازه فعالیت سرویس های اطلاعاتی خارجی براساس این دسترسی هاست که از نفوذ خارجی تا هدف گرفتن و اهداف ضد جاسوسی را شامل می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سوال سناتورها از متا درباره اندازه دسترسی توسعه دهندگان نرم افزار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوال سناتورها از متا درباره اندازه دسترسی توسعه دهندگان نرم افزار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید