سفر به 15 کشور آزاد، برگشت از آن ها ممنوع!

به گزارش بابا آب داد، هند، پاکستان، فرانسه، بوتسوانی، برزیل، جمهوری چک، استونی، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا از جمله کشورهایی هستند که به دنبال مصوبه ستاد ملی کرونا پرواز به و از آن ها ممنوع شده است. سازمان هواپیمایی نیز در بخشنامه ای به تاریخ 12 اردیبهشت ماه گفت از پذیرش مسافر و فروش بلیت هواپیما از مبداء این کشورها به ایران خودداری شود، اما فروش بلیت به این مقاصد منوط به رعایت قوانین و مقررات آن کشورها باشد.

سفر به 15 کشور آزاد، برگشت از آن ها ممنوع!

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز پیرو آن، در بخشنامه ای خطاب به آژانس ها، فروش و صدور بلیت به این 15 کشور را بدون مانع اعلام کرد.

حرمت الله رفیعی، رییس هیات مدیره این انجمن، تاکید کرد: طی مذاکره با مدیرکل نظارت سازمان هواپیمایی، فروش و صدور بلیت به این کشورها منعی ندارد و تابع مقررات کشورهای مقصد برای ورود اتباع دیگر کشورها به آن کشورهاست و به تبع آن، ورود مسافر از مبداء این کشورها به ایران ممنوع است.

درحال حاضر بیشتر سفرها به این کشورها با توجه به محدودیت های کرونا، از جنبه توریستی خارج بوده و اغلب، ورود برای افراد مقیم و دارای مجوز تجارت، اقامت و تحصیل آزاد بوده است و یا محدودیت کمتری دارد.

ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "سفر به 15 کشور آزاد، برگشت از آن ها ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به 15 کشور آزاد، برگشت از آن ها ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید