خبرنگاران واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد

به گزارش بابا آب داد، پکن- خبرنگاران- به دنبال اعلام برخی کشورها مبنی بر آزمایش واکسن کرونا روی داوطلبان، چین هم اعلام کرد واکسن ساخت داخل را روی چند داوطلب آزمایش کرده است.

خبرنگاران واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد

به گزارش بابا آب داد از رادیو بین المللی چین، متخصصان آکادمی علوم نظامی چین و شرکت فنی بیولوژیک کانسینو هنگ کنگ این واکسن را روی 108 داوطلب 18 تا 60 ساله در شهر ووهان آزمایش کرده اند.

ووهان کانون اصلی شیوع ویروس کرونا است و تا کنون در این شهر 50 هزار تن به کرونا مبتلا شده و 2 هزار و 500 تن هم جان باخته اند با این حال در سه روز گذشته هیچ مورد جدیدی از ابتلا به این ویروس در ووهان و حتی سراسر چین گزارش نشده است.

شرکت داروسازی کانسینو در بیانیه ای با اشاره به اینکه آزمایشات از این ماه آغاز می شود و تا خاتمه سال ادامه می یابد گفت: واکسن با موفقیت روی حیوانات آزمایش شده است به طوری در حیوانات در برابر ویروس کرونا ایمنی ایجاد کرده است.

پیش از این نیز برخی کشورها از جمله آمریکا مدعی آزمایش واکسن کرونا روی افراد داوطلب شده بودند برخی شرکت های داروسازی در استرالیا، فرانسه، ژاپن و چین نیز مدعی کشف درمان کویید 19 شده اند.

چن وی رییس پروژه، عضو آکادمی مهندسی و پژوهشگر پژوهشگاه علوم پزشکی نظامی چین در مورد اصول علمی این واکسن گفت: ما پس از آموزش و تقلید رفتار ویروس، با نفوذ به درون آن، ویروس ناقل مورد نیاز را می سازیم سپس آن را به بدن انسان تزریق می کنیم تا مصونیت انسان شکل گیرد.

او گفت که داوطلبان پس از معاینه، انتخاب می شوند و پس از تزریق واکسن آزمایشی، به مدت 14 روز تحت نظارت قرار می گیرند.

های فنگ یکی از داوطلبان شرکت کننده در تست این واکسن گفت: از اینکه می تواند با اقدام خود به کشور و جامعه در مبارزه با کرونا کمک کند و نقش ناچیز خود را ایفا کند، هیچ گاه پشیمان نخواهد شد.

گزارش خاکی است تحقیقات واکسن های ضد کرونا توسط گروه های علمی در چین به دستاوردهایی رسیده و آزمایش بالینی بیشتر این واکسن ها در ماه آوریل انجام خواهد شد.

پیش از این نیز آکادمی علوم نظامی چین از اخذ مجوز آزمایش بالینی این واکسن خبر داده بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکسن کرونا ساخت چین هم روی داوطلبان آزمایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید