خبرنگاران عربستان بار دیگر ورود اتباع پاکستانی را ممنوع نمود

به گزارش بابا آب داد، اسلام آباد - خبرنگاران - عربستان برای دومین بار طی 3 ماه گذشته به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود اتباع پاکستانی را ممنوع و سعودی ها را نیز از سفر به پاکستان برحذر داشت.

خبرنگاران عربستان بار دیگر ورود اتباع پاکستانی را ممنوع نمود

به گزارش بابا آب داد، رسانه های پاکستانی آدینه شب گزارش دادند که سازمان هوانوردی دولت سعودی در واکنش به موج سوم شیوع کرونا در پاکستان هرگونه پرواز مسافربری از مبدأ این کشور به فرودگاه های عربستان و یا ورود اتباع پاکستانی را تا اطلاع بعدس ممنوع خاطرنشان کرد.

براین اساس، به اتباع سعودی موجود در پاکستان 72 ساعت مهلت داده شده تا به کشور خود بازگردند و همزمان سفر عربستانی ها به پاکستان نیز به طور موقت ممنوع شده است.

پس از انگلیس، کانادا و سلطنت عمان، عربستان چهارمین کشوری است که طی روزهای اخیر ورود اتباع پاکستانی را به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کووید-19 ممنوع خاطرنشان کرد.

دولت سعودی اوایل بهمن ماه 99 نیز طی دستور العملی ورود شهروندان پاکستانی به عربستان به دلیل آنچه که جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا اعلام شده را ممنوع نمود.

به گزارش ستاد ملی مدیریت عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان، طی 24 ساعت گذشته ابتلای 5 هزار و 870 نفر در مناطق مختلف پاکستان به ویروس کرونا ثبت شد و 144 نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند. در چنین وضعیتی مسوولان بهداشت پاکستان نگران افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا و چالش درمان بیماران هستند.

پاکستانی ها هفتم اسفند 99 یکسالگی شیوع بیماری کووید-19 در این کشور را سپری کردند. از آن موقع تا امروز 784 هزار و 108 نفر به این ویروس مبتلا شده و 16 هزار و 842 نفر از بیماران کرونایی نیز جان باخته اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عربستان بار دیگر ورود اتباع پاکستانی را ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عربستان بار دیگر ورود اتباع پاکستانی را ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید