خبرنگاران تغییر زمان کنکور99 بستگی به تقویم آموزشی مدارس دارد

به گزارش بابا آب داد، تهران-خبرنگاران- رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هر گونه تغییر در زمان برگزاری کنکور سراسری سال 99 بستگی به تغییر تقویم آموزشی مدارس دارد.

خبرنگاران تغییر زمان کنکور99 بستگی به تقویم آموزشی مدارس دارد

ابراهیم خدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش بابا آب داد گفت: در صورتی که تقویم آموزشی مدارس در سال تحصیلی جاری تغییر کند، هرگونه تصمیم گیری برای به تعویق انداختن زمان برگزاری کنکور سراسری سال 99 اعلام می شود.

وی درباره تغییر زمان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری سال آینده تاکید کرد: تصور می کنم این آزمون ها با تغییر روبرو شود چرا که مسأله اصلی این 2 کنکور کرونا است و هیچ ارتباطی به سال تحصیلی ندارد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود: تغییر زمان برگزاری کنکورهای دکتری و کارشناسی ارشد آینده در انتظار برگزاری جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا است تا تکلیف آزمون های وزارتخانه های علوم و بهداشت را مشخص کند.

به گزارش بابا آب داد، بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری آزمون سراسری روزهای 12 و 13 تیر 1399 است.

همچنین کنکور دکتری 99 که قرار بود 9 اسفندماه برگزار شود به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به 28 فروردین ماه موکول شد.

کنکور کارشناسی ارشد 99 هم که قرار بود پیش از این روزهای 28 و 29 فروردین ماه برگزار شود با تعویق روبرو و به روزهای سه و چهار اردیبهشت ماه شد.

حال باید منتظر تصمیم گیری ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در مورد تعویق مجدد برگزاری این 2 آزمون پُر مخاطب بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تغییر زمان کنکور99 بستگی به تقویم آموزشی مدارس دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تغییر زمان کنکور99 بستگی به تقویم آموزشی مدارس دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید