حمله به کاروان نظامیان وابسته به امارات در جنوب یمن

به گزارش بابا آب داد، منابع یمنی از کشته و زخمی شدن شماری بر اثر انفجار موتور سیکلت بمبگذاری شده در شهر زنجبار در جنوب یمن خبر دادند.

حمله به کاروان نظامیان وابسته به امارات در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل بابا آب داد، شبکه الجزیره از انفجاری در شهر زنجبار در جنوب یمن و کشته و زخمی شدن شماری بر اثر آن خبر داد.

برخی منابع به الجزیره اعلام کردند: انفجار موتور سیکلت بمبگذاری شده که یک خودرو حامل نظامیان موسوم به کمربند امنیتی وابسته به امارات را در زنجبار در استان ابین در جنوب یمن را هدف قرار داد.

از سوی دیگر برخی منابع یمنی اعلام کردند که بر اثر انفجار موتور سیکلت بمبگذاری شده دستکم سه نفر کشته شده اند.

شاهدان و منابع محلی اعلام کردند که این موتور سیکلت در نزدیکی بازار القات منفجر شد.

این منابع بیان کردند: این انفجار یک خودرو حامل نظامیان را هدف قرار داده است که بر اثر آن شماری کشته و برخی دیگر زخمی شده اند که حال برخی از مجروحان وخیم گزارش شده است.

این منابع تاکید کردند که زخمی شدگان به بیمارستان منتقل شده اند.

این در حالی است که منابع نظامی یمنی روز چهارشنبه اعلام کردند که شورای انتقالی جنوب یمن با هدف ممانعت از حمله احتمالی دولت مستعفی یمن به پایگاه های نظامی این شورا در عدن، تجهیزات نظامی سنگینی به استان ابین فرستاد.

این تجهیزات نظامی شامل محموله های مختلفی از خمپاره انداز، خودروهای نظامی زرهی، تعدادی نفربر می شوند که از طریق جهت شرقی متصل به دو استان ابین و عدن به ابین منتقل شد.

به گفته این منابع، این تجهیزات در حالی منتقل می شوند که شورای انتقالی جنوب یمن تحت حمایت امارات از طرحی که در مورد حمله احتمالی دولت مستعفی یمن به عدن فاش شده، هراس دارد؛ حمله ای که بارها مسؤولان شاخص این دولت در مورد آن صحبت کرده اند.

انتظار می رود جنگ میان شورای انتقالی و دولت مستعفی یمن در سایه اقدامات متشنج میان دو طرف از جمله برکناری ها، انتصاب ها، اعتراضات مردم و شکست فرایند مذاکرات در ریاض بار دیگر از سر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حمله به کاروان نظامیان وابسته به امارات در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به کاروان نظامیان وابسته به امارات در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید