جزئیات واکسن کرونای چینی ، این واکسن تا خاتمه امسال در دسترس عموم قرار می گیرد

به گزارش بابا آب داد، مدیرعامل شرکت داروسازی دولتی سینوفارم گفت: واکسن کرونای ساخت این شرکت تا پایان سال جاری میلادی (2020) به صورت تجاری در دسترس عموم خواهد بود.

جزئیات واکسن کرونای چینی ، این واکسن تا خاتمه امسال در دسترس عموم قرار می گیرد

به گزارش بابا آب داد به نقل از ایسنا، روز گذشته بخش جهانی تلویزیون دولتی چین از ثبت رسمی نخستین واکسن ساخت محققان این کشور برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده بود.

اولین واکسن چینی کرونا رسما ثبت شد

لیو ژینگ ژن، مدیرعامل شرکت داروسازی دولتی سینوفارم، به یک روزنامه چینی گفت: این واکسن هزار یوان (معادل 140 دلار) قیمت خواهد داشت و دو بار به فاصله 28 روز به فرد تزریق خواهد شد.

وی با بیان این که تمام جمعیت 1.4 میلیارد نفری چین به واکسن نیاز نخواهند داشت، توضیح داد: دانشجویان و کارمندان در شهرهای بزرگ این واکسن را دریافت خواهند کرد و نه کسانی که در نواحی روستایی کم جمعیت و پراکنده زندگی می کنند.

شرکت داروسازی دولتی سینوفارم چین که در حال حاضر دو واکسن را در دست آزمایش دارد می گوید ظرفیت تولید سالانه 220 میلیون دوز واکسن را داراست. این شرکت اعلام کرده که در حال توسعه فاز سوم کارآزمایی واکسن خود در کشورهای عربستان سعودی، برزیل، امارات و شیلی است.

بیش از 140 مرکز پزشکی در جهان در حال کار روی ساخت واکسن کرونا هستند. سه شنبه گذشته موسسه تحقیقاتی نیکلای گاملیا در روسیه نیز از ثبت نخستین واکسن مقابله با ویروس کرونا در جهان خبر داده بود. هر چند نهادهای پزشکی و دارویی بین المللی و غربی در کارآیی این واکسن (به دلیل کافی نبودن اطلاعات) ابراز تردید کرده اند.

  • ثبت رسمی اولین واکسن کرونا توسط پوتین | واکسنِ روسی کرونا ساخته شد
منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات واکسن کرونای چینی ، این واکسن تا خاتمه امسال در دسترس عموم قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واکسن کرونای چینی ، این واکسن تا خاتمه امسال در دسترس عموم قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید