تشکیل شرکت بورس املاک با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان

به گزارش بابا آب داد، حسین سلاح ورزی در نشست آسیب شناسی بورس املاک و مستغلات با بیان این مطلب که در حال مطالعه و آنالیز جوانب موضوع هستیم، توضیح داد: شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان کار خود را شروع کند. 50 درصد این سرمایه به صورت پذیره نویسی در اختیار مردم قرار می گیرد. 25 درصد آن بین موسسات و نهادهای دولتی تقسیم می گردد و 25 درصد دیگر در اختیار شرکت های بخش خصوصی قرار می گیرد.

تشکیل شرکت بورس املاک با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان

عضو شورای عالی بورس ادامه داد: تا خاتمه هفته فرصت داریم در این مورد اطلاع رسانی کنیم. به طور معین شرکت های عضو تشکل های مربوطه که مایل به مشارکت هستند باید درخواست اولیه خود را اعلام نمایند. این شرکت ها می توانند تا سقف 2.5 درصد از این سهام معادل 125 میلیارد تومان را در اختیار داشته باشند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین راه اندازی بورس املاک و مستغلات را فرصتی برای ایجاد بستر رقابتی در این حوزه برشمرد و تاکید نمود: بازار سرمایه این توانایی را دارد تا ابزارهای تأمین اقتصادی در حوزه املاک و ساخت پروژه های عظیم را تعریف کند و موجب گردد مردم با اطمینان بیشتری در ساخت این طرح ها مشارکت نمایند.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز

به "تشکیل شرکت بورس املاک با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل شرکت بورس املاک با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید