بارگیری محموله های رایانه شخصی رکورد زد

به گزارش بابا آب داد به نقل از اسمارت ورد، شرکت تحلیل بازار کانالیس آخرین آمار مربوط به بارگیری محموله های رایانه های شخصی(از جمله رایانه دسک تاپ، نوت بوک و ایستگاه های کاری) در سراسر دنیا را منتشر نموده است.

بارگیری محموله های رایانه شخصی رکورد زد

ایستگاه های کاری نوع خاصی از رایانه هستند که برای مقاصد علمی یا فنی به کار می فرایند.

این اطلاعات نشان می دهد به دلیل شیوع کووید19، اجرای قوانین فاصله گذاری اجتماعی و دورکاری، محبوبیت رایانه های شخصی افزایش یافته است. به همین دلیل محموله های بارگیری شده رایانه های شخصی در سومین سه ماهه 2020 میلادی 12.7 درصد بالاتر از همین بازه زمانی در سال گذشته بود و به 79.2 میلیون دستگاه رسیده است.

این بالاترین میزان رشد محموله های رایانه شخصی طی دهه گذشته بوده است.

محموله های دنیای دسک تاپ، لپ تاپ و ایستگاه های کاری(سهم شرکت ها از بازار و رشد سالانه) در سه ماهه سوم 2020 میلادی

به دلیل شیوع موج دوم کووید19 در بسیاری از کشورها، تقاضا برای رایانه های شخصی رشد نموده و محموله های لپ تاپ در سراسر دنیا به 64 میلیون دستگاه رسیده است. این بالاترین رکورد ثبت شده از سه ماهه چهارم 2011 میلادی تا به امروز به حساب می آید. در بازه مذکور از 2011 میلادی 64.6 میلیون لپ تاپ بارگیری شده بود.

علاوه برآن هرچند اپیدمی داخلی در کشورها کنترل شده، اما بسیاری از شرکت ها همچنان تاکید بر دورکاری در بلند مدت دارد.

راشب دوشی مدیر بخش تحقیقات کانالیس در این باره می گوید: تاثیرادامه دار اپیدمی کووید19 بر شیوه کارکردن، آموزش و همکاری مردم فرصت های بیشتری برای فروشندگان رایانه های شخصی در سال های آینده فراهم می نماید.

طبق آمار موجود شرکت لنوو در سه ماهه سوم 2020 میلادی 19 میلیون دستگاه رایانه شخصی بارگیری نموده است. تعداد رایانه های شخصی بارگیری شده شرکت اچ پی نیز 18.7 میلیون دستگاه در همین بازه زمانی اعلام شده است. البته تعداد لپ تاپ های بارگیری شده شرکت دل 0.5 درصد کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بارگیری محموله های رایانه شخصی رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارگیری محموله های رایانه شخصی رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید