از حال و احوال بورس چه خبر؟

به گزارش بابا آب داد، تهران (پانا) - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 7هزار واحدی روبرو شد.

از حال و احوال بورس چه خبر؟

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 670میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 3هزار و 805میلیارد تومان در بیش از 290هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 7349واحدی در ارتفاع یک میلیون و 283هزار و 345واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت های توسعه نفت و گاز پارسیان، گروه مپنا و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و سرمایه گذاری غدیر با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4میلیارد و 381میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 492میلیارد تومان در 37هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 37واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 531واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، تجلی توسعه معادن و فلزات و پویا زرکان آق دره و در مقابل شرکت های بیمه سامان، پتروشیمی مارون و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "از حال و احوال بورس چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از حال و احوال بورس چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید