آخرین اظهارات درباره واکسن کرونا در ترکیه

به گزارش بابا آب داد، خبرنگاران : رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه آدینه شب در مورد واکسن کرونا گفت که این واکسن نباید فدای جاه طلبی شرکت ها برای کسب سود گردد.

آخرین اظهارات درباره واکسن کرونا در ترکیه

به گزارش بابا آب داد به نقل از ایرنا: براساس نوشته آناتولی، رییس جمهوری ترکیه توضیح داد که این واکسن باید به عنوان دارایی مشترک تمام بشریت قرار گیرد.

سخنان اردوغان پس از آن مطرح می گردد که بعضی کشورها از فراوری واکسن کرونا خبر می دهند و اعلام نموده اند که اثربخشی این واکسن ها تا به امروز بالاتر از 90 درصد بوده است.

در همین ارتباط، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه از شروع فراوری انبوه واکسن اسپوتنیک اطلاع داد. میزان اثربخشی این واکسن 92 درصد اعلام شده است.

مقامات بهداشتی روسیه این واکسن را روشی موثر برای جلوگیری از شیوع کویید - 19 می دانند.

الکساندر گینتسبورگ مدیر مرکز گامالیا به عنوان سازنده این واکسن، گفت که واکسیناسیون گسترده می تواند طی هفته های آینده شروع گردد.

پیش از آن نیز شرکت داروسازی فایزر آمریکا در جدیدترین گزارش خود روز دوشنبه با همکاری شرکت بیون تک، شریک آلمانی از دستیابی به واکسن کرونا اطلاع داده و اعلام نموده بود که این واکسن می تواند تا 90 درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا مفید باشد.

به گفته گینتسبورگ دمای لازم برای نگهداری واکسن پی فایزر بین 75تا 80 درجه زیر صفر است در حالی که دمای لازم نگهداری واکسن اسپوتنیک وی منفی 18 درجه است.

از سوی دیگر، کارشناس بیماری های عفونی و ویروس شناس آمریکایی ابراز خوشبینی کرد که داده های اولیه نتایج مرحله سوم واکسن کرونای شرکت مُدرنا به اندازه کاندیدای واکسن کرونای شرکت های فایزر و بیون تک امیدوارکننده خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین اظهارات درباره واکسن کرونا در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اظهارات درباره واکسن کرونا در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید