چالشهای فناوری در عصر کرونا

به گزارش بابا آب داد، نظرسنجی مدیران فناوری و اطلاعات شرکت ها نشان می دهد هوش مصنوعی، 5G و اینترنت اشیا از مهمترین فناوری های سال آینده میلادی هستند.

چالشهای فناوری در عصر کرونا

نتایج تحقیق IEEE میان مدیران ارشد اطلاعات و مدیران ارشد فناوری شرکت هایی در آمریکا، انگلیس، چین، هند و برزیل منتشر شده است.

این تحقیق درباره مهم ترین فناوری های 2021 میلادی، تاثیر کووید19 بر سرعت همخوانی شرکت ها با فناوری ها اجرا شده است.

مهمترین فناوری ها و چالش ها در 2021 میلادی

حدود یک سوم شرکت کنندگان در این تحقیق (32درصد) معتقدند هوش مصنوعی مهمترین فناوری سال آینده میلادی خواهد بود. در این میان 20 درصد به فناوری 5G و 14 درصد به اینترنت اشیا در این زمینه اشاره نموده اند.

به اعتقاد مدیران ارشد اطلاعات و فناوری، بخش های فراوری(19 درصد پاسخگویان)، خدمات درمانی(18 درصد) ، سرویس های اقتصادی(15 درصد) و آموزش(13 درصد) صنایعی هستند که در 2021 میلادی تحت تاثیر فناوری های نوین قرار خواهند گرفت.

همزمان بیش از نصف این مدیران (52 درصد) معتقدند مهمترین چالش در 2021 میلادی دست و پنجه نرم کردن با وجوه مختلف احیای کسب وکار پس از کووید19 است.

در این میان 22 درصد پاسخگویان معتقدند چالش اصلی ساختار دائم دورکاری و کار در دفاتر اداری است. از سوی دیگر 17 درصد به بازگشایی واحدها و بازگشت به کسب و کار و 13 درصد مدیریت دورکاری دائم به عنوان مهمترین چالش های پس از کووید19 اشاره نموده اند.

با این وجود 11 درصد دیگر از شرکت کنندگان، تهدیدهای امنیت آنلاین برای کارمندان دورکار را بزرگترین چالش سال آینده میلادی عنوان نموده اند.

سرعت گسترش فناوری ها در بحبوحه شیوع کووید19

در این میان 55 درصد مدیران شرکت کننده در تحقیق معتقدند شیوع کووید19 همخوانی با ابر رایانشی را سرعت بخشیده است.

52 درصد نیز به سرعت همخوانی 5G اشاره نموده اند. اما 51 درصد آنان سرعت همخوانی هوش مصنوعی و ماشین یادگیری را از پیامدهای شیوع کووید19 می دانند.

در این تحقیق 350 مدیر ارشد اطلاعات یا مدیر ارشد فناوری شرکت نموده اند.،مهر

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "چالشهای فناوری در عصر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالشهای فناوری در عصر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید