هشدار به کاربران از ویژگی های جدید گوگل کروم

به گزارش بابا آب داد، گوگل ویژگی جدیدی به مرورگر کروم افزوده که از اطلاعات افراد در فرم های وب سایتی غیر معتبر محافظت می نماید.

هشدار به کاربران از ویژگی های جدید گوگل کروم

به گزارش خبرگزاری مالی ایرانبه نقل از انگجت، گوگل تصمیم دارد اقدامات خود برای حفاظت از داده های افراد را افزایش دهد و آنها را در برابر ثبت اطلاعات شخصی در فرم های وب سایتی غیر معتبر محافظت کند.

به همین دلیل مرورگر کروم فرم هایی که روی صفحات HTTP ایمن هستند اما در واقع امنیت ندارند را تعیین می نماید. جزئیاتی که به وسیله این فرم های غیر معتبر ارسال می شوند احتمالا توسط افراد دیگر قابل رصد هستند و آنها می توانند اطلاعات را بخوانند یا تغییر دهند. تا به امروز مرورگر کروم فقط با حذف آیکون قفل از آدرس بار، چنین فرم هایی را تعیین می کرد.

شوتا پاندیترائو یکی از اعضای تیم امنیتی کروم در پست وبلاگی نوشت: ما شاهد بودیم که برای بسیاری از کاربران این شیوه شفاف نبود و به طور موثر خطرهای مرتبط با ثبت اطلاعات در فرم های نامعتبر را نشان نمی داد.

از این پس مرورگر کروم گزینه پرکردن اتوماتیک بخش های مختلف فرم های غیر معتبر را غیر فعال می نماید و اطلاعات حساس به طور اتوماتیک در صفحه مذکور پر نمی گردد.

همچنین سرویس مدیریت پسورد کروم به افراد یاری می نماید تا پسورهای ایمن انتخاب نمایند. استفاده از پسوردهای خاص حتی در فرم های نامعتبر امنیت بیشتری نسبت به پسوردهای تکراری ایجاد می نماید.

علاوه بر آن در صورت وارد کردن جزئیات در فرم های نامعتبر یک پیغام هشدار روی نمایشگر دیده می گردد که به کاربر اعلام می نماید فرایند ایمن نیست. همچنین هنگام ثبت چنین فرمی یک پیغام هشدار تمام صفحه، ریسک چنین اقدامی را به کاربر شرح می دهد.

منبع: اقتصاد ایران

به "هشدار به کاربران از ویژگی های جدید گوگل کروم" امتیاز دهید

1 کاربر به "هشدار به کاربران از ویژگی های جدید گوگل کروم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به کاربران از ویژگی های جدید گوگل کروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید