ماجرای فداکاری جوان لرستانی برای نجات جان پیرمرد و پیرزن

به گزارش بابا آب داد، محمدآقا حاجری جوان 34 ساله لرستانی پس از نجات جان پیرمرد و پیرزن همسایه که در آتش محاصره شده بودند، جان خود را از دست داد و آسمانی شد.

ماجرای فداکاری جوان لرستانی برای نجات جان پیرمرد و پیرزن

به گزارش تسنیم، صبح امروز بود که ما از یک قصه فداکارانه واقعی باخبر شدیم که شب گذشته و دقیق تر بگوییم شامگاه چهارشنبه ساعت یک بامداد در یکی از روستاهای سلسله افتاده است. محمد آقا حاجری، شاهد زبانه کشیدن آتش از زیر زمین یک خانه می گردد، خانه ای که ساکنانش پیرمرد وپیرزنی ناتوان هستند.

محمد 34 ساله، جوانترین عضو خانواده حاجری در حال آبکمک زمین کشاورزی بود و از نزدیکترین همسایگان است، وقتی متوجه آتش سوزی در خانه همسایه می گردد به سرعت خودش را برای نجات جان پیرمرد و پیرزن به آن جا می رساند و با آتش درگیر می گردد.

اما متاسفانه زبانه های آتش به سیم های برق سرایت نموده و محمد که در کوشش برای خاموش کردن و نجات انسان های گرفتار در آن و زندگی مختصر آنهاست پس از نجات محاصره شدگان در آتش، در میان آتش و جریان بی رحم برق گرفتار و جان عزیزش را برای نجات همنوعان در یک فداکاری کم مانند، فدا می نماید.

محمد صادق حاجری برادر محمد حاجری گفت: شب گذشته حدود ساعت یک بامداد برادرم در حین آبکمک زمین کشاورزی بوده که متوجه آتش سوزی انبار زیر زمین یکی از ساختمان های روستا که متعلق به یک پیرمرد و پیرزن است می گردد.

وی اضافه نمود: محمد بلافاصله با مشاهده آتش خودش را به محل می رساند و اقدام به خاموش کردن آتش می نماید در این حین مردم روستا و بنده نیز به محل رفتیم که محمد به من گفت کنار بروم که آسیب نبینم.

برادر محمد آقا حاجری بیان نمود: محمد تا رسیدن نیروهای آتش نشانی با سطل آب آغاز به خاموش کردن آتش می نماید که آتش به پیرزن و پیرمرد ساکن منزل آسیب نرسد که در حین کوشش برای خاموش کردن زمین می خورد و چون سیم های برق این منزل دچار سوختگی شدند محمد دچار برق گرفتگی شد.

وی بیان نمود: بنده خودم نیز در محل حضور داشتم وقتی پیکر بی جان محمد روی زمین افتاد و دچار برق گرفتگی شد بلافاصله برادرم را بلند کردیم به بیمارستان برسانیم که بعد از چند دقیقه در راستا، اورژانس نیز که در حال اعزام به محل حادثه بود پیکر محمد را تحویل گرفت و متاسفانه اعلام کردند برادرم جان خود را از دست داده است.

این حادثه اگر چه در میان دشواری های این روزها، کام عده زیادی از خانواده ها را تلخ نموده و مصیبت از دست دادن جوان برومندی از یک ایل وت بار است، اما در نگاهی دیگر ما را به زندگی در این مرزو بوم امیدوارتر می نماید تا زمانی که جوانانی مانند محمد حاجری در دل شهر و روستاهای ما هستند مگر می گردد آسیبی به مردم مان برسد؟ مگر می توانیم نسبت به همسایه و همنوع بی تفاوت باشیم؟ حتی آتش بی رحم و سوزاننده هم نمی تواند مانع کمک و امداد و دستگیری و کمک باشد.

این اتفاق تلخ گونه ای دیگر از اتفاق تلخی است که برای نوجوان برومند لر، علی لندی رخ داد.

منبع: فرارو

به "ماجرای فداکاری جوان لرستانی برای نجات جان پیرمرد و پیرزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فداکاری جوان لرستانی برای نجات جان پیرمرد و پیرزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید