در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد

به گزارش بابا آب داد، بازرس کل سازمان بازرسی کل کشور گفت: طبق اساسنامه انتخاب سرمربی تیم ملی باید در کمیته فنی مطرح و در ادامه در هیئت رئیسه به تصویب برسد. اما عزیزان بعد از انعقاد قرارداد این مربی موضوع را در هیئت رئیسه مطرح کردند.

در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری بابا آب داد مسعود طاهری جعفری درباره ورود سازمان بازرسی کل کشور به عقد قرارداد فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور در راستای اجرای وظایف نظارتی خود به موضوع قرارداد ویلموتس و فدراسیون فوتبال ورود کرد. این موضوع مطالبه مردم، نمایندگان مجلس و رسانه ها بود. در نحوه انتخاب و انعقاد قرارداد این مربی مراحل ذکر شده در اساسنامه طی نشده است. ما با صدور ابلاغ ویژه بدون نوبت موضوع را آنالیز می کنیم.

وی افزود: اولین نکته قرارداد ویلموتس این است که مراحل اساسنامه در انتخاب او رعایت نشده است. طبق اساسنامه انتخاب سرمربی تیم ملی باید در کمیته فنی مطرح و در ادامه در هیئت رئیسه به تصویب برسد. اما عزیزان بعد از انعقاد قرارداد این مربی موضوع را در هیئت رئیسه مطرح کردند.

بازرس کل سازمان بازرسی کل کشور در وزارت ورزش افزود: در زمانی که این سرمربی انتخاب می شد مربیان دیگری با پیشنهاد اقتصادی کمتر و شرایط مناسب تر وجود داشت که این موضوع هم از ابهامات دیگر است. با توجه به مفاد قرارداد و مدت زمان حضور سرمربی در ایران مبالغی به صورت مازاد پرداخت شده که در این باره در حال اخذ توضیحات هستیم و پس از نهایی شدن گزارش اظهارنظر خواهیم کرد.

او توضیح داد: همان طور که می دانید ما با محدودیت های ارزی روبرو هستیم و در راستای یاری به مدیریت این منابع تذکراتی داده ایم. سازمان بازرسی کل کشور به موجب تکلیفی که دارد عملکرد همه فدراسیون های ورزشی علی الخصوص فدراسیون فوتبال را به صورت سالیانه آنالیز می نماید.

طاهری در ادامه درباره اینکه کفاشیان اعلام نموده موضوعات پس از رسانه ای شدن مورد رسیدگی سازمان بازرسی کل کشور قرار می گیرند، گفت: این گونه که آقای کفاشیان گفته اند، نیست. سازمان براساس فرآیند خود موضوعات را رصد می نماید و براساس برنامه ریزی ای که دارد کار می نماید. گاهی مواردی بر حسب اهمیت خارج از نوبت رسیدگی می گردد تا در اسرع زمان گزارش آن ارسال گردد. فدراسیون فوتبال به عنوان یک نمونه نهاد عمومی غیردولتی مشمول بازرسی است.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در انتخاب ویلموتس ابهام وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید