تداوم کوشش روسیه و چین برای کنارگذاشتن دلار از معاملات دوجانبه

به گزارش بابا آب داد، مدیرعامل گازپروم نفت، گفت: این شرکت برای پرداخت هزینه سوخت هواپیماهایی که بین چین و روسیه در پرواز هستند، از روبل و یوآن به جای دلار استفاده خواهد نمود.

تداوم کوشش روسیه و چین برای کنارگذاشتن دلار از معاملات دوجانبه

بر اساس اظهارات الکساندر دیوکوف، مدیرعامل گازپروم نفت، این اقدام از ماه سپتامبر شروع شده و تا خاتمه سال تمام پرداخت ها بابت سوخت هواپیما در چین به یوآن خواهد بود. بعلاوه هزینه همه هواپیماهای چینی که در روسیه سوخت گیری مجدد می نمایند هم به روبل پرداخت می گردد.

گازپروم نفت که اپراتور سوخت گیری هواپیما در 34 فرودگاه چین است پس از مذاکرات طولانی با اپراتور ملی سوخت جت چین به توافق رسیدند تا در پرداخت های خود دلار را کنار بگذارند.

دیوکوف می گوید: البته این اولین باری است که در صنعت هوانوردی چین و روسیه دلار کنار گذاشته می گردد و اولین پرداخت های به یوآن و روبل تأثیرات مالی مهمی خواهد داشت.

مدیرعامل گازپروم نفت توضیح داد: گازپروم نفت و اپراتور چینی همتای آن تا 2025 ظرفیت سوخت گیری ایستگاه های خود در فرودگاه های چین و روسیه را دو برابر نموده و به 250 هزار تن در سال خواهند رساند.

حجم کل سوخت جت فروخته شده به وسیله گازپروم نفت در فرودگاه های چین در نیمه اول سال 2021 با جهش 12 درصدی نسبت به سال گذشته به 56.5 هزار تن رسیده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "تداوم کوشش روسیه و چین برای کنارگذاشتن دلار از معاملات دوجانبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم کوشش روسیه و چین برای کنارگذاشتن دلار از معاملات دوجانبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید