گزارش سنتکام درباره رهگیری هواپیمای ایرانی کذب است

به گزارش بابا آب داد، یک مقام مسئول جمهوری اسلامی ایران، اظهارات سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) درباره رهگیری هواپیمای ایرانی را - که شب گذشته از سوی جنگنده های آمریکایی مورد تهدید نهاده شد - کذب خواند.

گزارش سنتکام درباره رهگیری هواپیمای ایرانی کذب است

به گزارش بابا آب داد، یک مقام مسئول در مورد رهگیری هواپیمای ایرانی به نورنیوز گفت: برخلاف اظهارات سخنگوی تروریست های سنتکام، جنگنده های اف-15 آمریکایی در ماموریت هوایی روتین نبوده اند و با تجاوز به آسمان لبنان اقدام به رهگیری هواپیمای ایرانی نموده اند.

وی با کذب خواندن اطلاعات اعلام شده از سوی سخنگوی سنتکام که گفته بود جنگنده آمریکایی در آسمان سوریه و در مجاورت پایگاه التنف اقدام به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان ایران نموده است، گفت: رهگیری هواپیمای ایرانی توسط جنگنده آمریکایی در آسمان لبنان و زمانی که هواپیمای مسافربری در حال کم کردن ارتفاع خود برای نزدیک شدن به فرودگاه بیروت بوده اجرا شده است.

با توجه به اطلاعات ارائه شده از سوی این مقام مسئول می توان نتیجه گرفت که یا آمریکایی ها آگاهانه درباره محل دقیق وقوع این رخداد دروغ گفته و بدنبال کتمان موضوع تجاوز به حریم هوایی لبنان هستند یا سیستم فرماندهی و کنترل ارتش آمریکا بقدری نابسامان است که اطلاعات ناقص یا دروغ به ستاد فرماندهی منعکس شده است.

  • واشنگتن: آژیر تصادم هوایی در یکی از جنگنده ها فعال شده بود | خلبان ایرانی احتمالا هشدار تصادم دریافت نموده باشد
  • اطلاعات جدید قالیباف؛ هدف شوم آمریکا چه بود؟ | مسئول عملیات ماهان چه گفت؟ | موقعیت دو جنگنده آمریکا به هواپیمای ایرانی
منبع: همشهری آنلاین

به "گزارش سنتکام درباره رهگیری هواپیمای ایرانی کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش سنتکام درباره رهگیری هواپیمای ایرانی کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید