پیشرفت علمی، پژوهشی و فرهنگی با به کارگیری آموزش مجازی در دانشگاه

به گزارش بابا آب داد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر گفت: آموزش مجازی در دانشگاه موجب ارتقای سطح آموزش و پیشرفت علمی، پژوهشی و فرهنگی شده است.

پیشرفت علمی، پژوهشی و فرهنگی با به کارگیری آموزش مجازی در دانشگاه

مسعود نصری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری بابا آب داد در شاهین شهر، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال های گذشته را فرصتی برای بهبود روش های سنتی قبلی دانست و اظهار کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات با محور دانش و خردگرایی در سطح جامعه در حال توسعه است و این مهم فرصت مناسبی برای از بین بردن محدودیت های ارتباطی به شمار می رود.

وی افزود: بروز حوادث و وقایع پیش بینی نشده مانند شیوع ویروس کرونا نشان می دهد توجه و توسعه زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری برای برقراری ارتباطات مجازی دارای اهمیت بسیار زیادی است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه آموزش را از مهم ترین مؤلفه های پیشرفت علوم دانست و تأکید کرد: آموزش مجازی یکی از مهم ترین دستاوردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات است و در پیشرفت های علمی، پژوهشی و فرهنگی نیز نقش مؤثری ایفا می نماید.

فرهنگ سازی و شناخت دقیق ابزارهای آموزش مجازی لازم است

نصری افزود: شناخت دقیق استادان از ابزارهای ارائه آموزشی به روش مجازی، فرهنگ سازی و تأمین زیرساخت های سخت افزاری برای پیاده سازی و به کارگیری روش های آموزش مجازی در فرآیند تدریس لازم است.

وی با اشاره به حذف محدودیت های زمانی و مکانی در برگزاری کلاس و ارائه مطلوب محتوای درسی در آموزش مجازی مطرح کرد: با استفاده از سامانه های آموزش مجازی، بهترین شیوه های آموزش، ارزیابی و تحلیل فرآیند آموزش و سنجش میزان پیشرفت دانشجویان مهیا شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر ادامه داد: اجرای پروژه آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی مانع قطع ارتباط دانشجویان با دانشگاه و عدم تعطیلی کلاس های دروس نظری شده است.

نصری توضیح داد: تجربه برگزاری کلاس های مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی نشان می دهد که در آینده نیز برگزاری ترکیبی کلاس های درسی به صورت حضوری و مجازی می تواند در ارتقای کیفیت آموزشی مؤثر باشد.

وی بیان نمود: در کنار برگزاری حضوری کلاس های درسی، استفاده از ظرفیت آموزش الکترونیک می تواند در تحقق یادگیری فعال و هوشمند تأثیر مطلوبی داشته باشد.

4103/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "پیشرفت علمی، پژوهشی و فرهنگی با به کارگیری آموزش مجازی در دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت علمی، پژوهشی و فرهنگی با به کارگیری آموزش مجازی در دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید