اون به زودی از سلاح استراتژیک خود رونمایی می کرد

به گزارش بابا آب داد، مقام های اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا اعلام کردند، سلاح جدید استراتژیک کره شمالی که رهبری این کشور اواخر سال گذشته میلادی به آن اشاره کرده بود، به زودی رونمایی می شود.

اون به زودی از سلاح استراتژیک خود رونمایی می کرد

به نوشته روزنامه The DONG-A ILBO، این سلاح جدید یک زیر دریایی 3000 تنی مجهز به موشک های بالستیک است.

چنین برآوردی بر مبنای چندین مورد نشانه از جمله آزمایش استقرار زیر آبی این موشک ها در نزدیکی استان هامگیونگ جنوبی در کره شمالی مطرح شده است.

یکی از منابع نظامی کره جنوبی روز دوشنبه گفت: سلاح جدید استراتژیک کیم جونگ اون به نظر اشاره به روش های جدید انفجار اتمی و ظرفیت هایی دارد که هنوز رونمایی نشده است. این یک زیردریایی جدید است که می تواند سه موشک بالستیک Pukguksong-3 SLBM را حمل کند.

یک منبع دیگر نیز گفت: کیم جونگ اون باید به این فکر کند که کره شمالی یک کشور اتمی است و نباید این را فراموش کند که آمریکا آن را یک کشور با موشک های بالستیک بین قاره ای می داند و اینکه زیردریایی دارد که می تواند چندین موشک بالستیک را شلیک کند.

رهبری کره شمالی ممکن است از این قدرت اتمی برای حمله به واشنگتن و نیویورک و همچنین هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی در کره جنوبی و ژاپن و پایگاه نظامی ایالات متحده در گوآم استفاده کند.

سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی روز چهارشنبه گذشته گزارش کرده بود که این تجهیزات شلیک زیر آب برای استقرار و شلیک موشک های بالستیک در نزدیکی استان هامگیونگ جنوبی، پایگاه ساخت زیردریایی کره شمالی هستند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اون به زودی از سلاح استراتژیک خود رونمایی می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اون به زودی از سلاح استراتژیک خود رونمایی می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید